SUKCESY UCZNIÓW

Analizując wyniki młodych muzyków, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, można poszczycić się wieloma osiągnięciami.

 

Na uwagę w ostatnich latach zasługuje:

  • II miejsce Karola Łada –  z klasy akordeonu p. Damiana Krawczewskiego na Międzynarodowym Konkursie Akordeonistów – Solistów w Naujene na Łotwie – kwiecień 2017r.
  • wyróżnienie Szymona Krajewskiego –  z klasy skrzypiec p. Marioli Zalewskiej – na Makroregionalnych przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych I stopnia – luty 2017r.
  • III miejsce w grupie I – Mateusza Wróblewskiego –  z klasy gitary p. Andrzeja Sokołowskiego w X Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Zambrowie – kwiecień 2016r
  • III miejsce w grupie IIl – Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w IV Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia w Kielcach
  • III miejsce w grupie IIl – Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w VII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Garści w Stalowej Woli – maj 2016r.
  • II miejsce w grupie III Weroniki Kalupy - z klasy saksofonu p. Krzysztofa Witkowskiego,  w III Makroregionalnych Spotkaniach Instrumentów Dętych w Łomży – kwiecień 2016r
  • GRAND PRIX w grupie III Natalii Wojciechowskiej– z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w Warmińsko – Mazurskim Festiwalu Młodego Skrzypka w Olsztynie – maj 2016r
  • I miejsce w grupie IIl – Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w XVII Międzynarodowym Konkursie „Moje Inspiracje Muzyczne” w  Nałęczowie – czerwiec 2016r.
  • III miejsce w grupie Il – Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w IX Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypcowych im. prof. M. Ławrynowicza w Płocku – marzec 2016r
  • Wyróżnienie Weroniki Kalupy – z klasy saksofonu p. Krzysztofa Witkowskiego –
    w  XIX Ogólnopolskim Festiwalu  Instrumentów  Dętych w Białej Podlaskiej- kwiecień 2016
  • Wyróżnienie Weroniki Kalupy – z klasy saksofonu p. Krzysztofa Witkowskiego –
    w XXXVII Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku – czerwiec 2016.
  • Wyróżnienie Barbary Oleksiak – z klasy p. Jacka Jasłowskiego na VIII zachodniopomorskim konkursie perkusyjnym uczniów szkół muzycznych I stopnia w Szczecinie – marzec 2016r.
  • I miejsce w grupie IIl – Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding” – czerwiec 2015r.
  • II miejsce w grupie II – Kamili Pietranik - z klasy fortepianu p. Jolanty Terleckiej Porębskiej w IV Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. W. Lutosławskiego w Zambrowie – listopad 2015
  • Wyróżnienie Weroniki Kalupy – z klasy saksofonu p. Krzysztofa Witkowskiego –
    w  XVIII Ogólnopolskim Festiwalu  Instrumentów  Dętych w Białej Podlaskiej- kwiecień 2015r.
  • III miejsce w grupie III Kamili Pietranik – z klasy p. Jolanty Terleckiej w I ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Pianistów im. J. Kraśko w Suwałkach – kwiecień 2015r.
  • II miejsce w grupie IIl – Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w International Violin Competition Vivaldi 337 w Wieliczce – kwiecień 2015r
  • II miejsce w grupie II – kwartetu akordeonowego w składzie:Natalia Wojciechowska, Jakub Sutkowski, Adrian Brzoska, Krzysztof Chojnowski – prowadzonego przez Damiana Krawczewskiego – w Ogólnopolskim festiwalu akordeonowych zespołów kameralnych szkół muzycznych I i II stopnia – Stalowa Wola , marzec 2015r.
  • I miejsce – Weroniki Kalupy – z klasy saksofonu p. Krzysztofa Witkowskiego –
    w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia – styczeń 2015r.
  • I miejsce duetu fortepianowego: Kamila Pietranik i Mateusz Gierałtowski – z klasy fortepianu p. Jolanty C. Terleckiej – w III Regionalnym Konkursie Duetów „Zagrajmy razem” w Grajewie – 2014 r.
  • I miejsce Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz –
    w IX Warmińsko – Mazurskim Festiwalu Młodego Skrzypka w Olsztynie – czerwiec 2014 r.
  • wyróżnienie Leny Gromek – z klasy kształcenia słuchu p. Aleksandry Kłos –
    w Regionalnym Konkursie z kształcenia słuchu dla uczniów klas III cyklu sześcioletniego
    w Olsztynie – 2014 r.
  • I miejsce Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz –
    w  I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Lublinie – czerwiec 2014 r.
  • II miejsce w grupie II – Natalii Wojciechowskiej – z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz – w I Ogólnopolskim Konkursie Miniatury Skrzypcowej w Warszawie
  • III miejsce Jakuba Sutkowskiego z klasy akordeonu p. Damiana Krawczewskiego
    w V Regionalnych Konfrontacjach Akordeonowych w Grajewie – 2014r.
  • wyróżnienie Weroniki Zach z klasy fortepianu p. Ignacego Płońskiego
    w IV Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – 2013 r.
  • wyróżnienie Michaliny Kujawa z klasy fortepianu p. Ewy Bołtuć w IV Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – 2013 r.
  • wyróżnienie Kamili Pietranik z klasy fortepianu p. Jolanty C. Terleckiej
    w IV Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – 2013 r.
  • wyróżnienie – Kamili Mioduszewskiej z klasy fortepianu p. Adama Januszkiewicza
    w II Konkursie Muzyki Barokowej w Ostrołęce – 2013 r.
  • wyróżnienie – duetu fortepianowego : Kamila Pietranik i Mateusz Gierałtowski
    z klasy fortepianu p. Jolanty C. Terleckiej w III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku – 2013 r.
  • II miejsce Natalii Wojciechowskiej z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz
    w VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding” – 2013 r.
  • I miejsce i Nagroda Grand Prix Natalii Wojciechowskiej z klasy p. Beaty Stankiewicz
    w IX Konkursie Skrzypcowym w Grajewie – 2013 r.
  • II miejsce Natalii Wojciechowskiej z klasy skrzypiec p. Beaty Stankiewicz
    w VIII Warmińsko – Mazurskim Festiwalu Młodego Skrzypka w Olsztynie – 2012 r.
  • II wyróżnienie – Michała Orzołka – z klasy audycji muzycznych p. Anny Kurowskiej –
    w Konkursie Monograficznym z Audycji Muzycznych – „Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego w 100-lecie Roty” w Olsztynie – 2010 r.
  • I wyróżnienie – Eweliny Grodzkiej – z klasy audycji muzycznych p. Anny Kurowskiej –
    w Konkursie Monograficznym z Audycji Muzycznych – „Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego w 100-lecie Roty” w Olsztynie – 2010 r.
  • III miejsce – Piotra Zalewskiego – z klasy audycji muzycznych p. Anny Kurowskiej –
    w Konkursie Monograficznym z Audycji Muzycznych – „Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego w 100-lecie Roty” w Olsztynie – 2010 r.
  • II miejsce – Adriana Sadowego – z klasy saksofonu p. Krzysztofa Witkowskiego –
    w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klasy Saksofonu Szkół Muzycznych I stopnia organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie – 2009 r.
  • II miejsce w kategorii II – Adriana Sadowego – z klasy saksofonu p. Krzysztofa Witkowskiego – w XII Międzynarodowych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych w Olecku – 2009 r.
  • III miejsce – Mateusza Jastrzębskiego – z klasy akordeonu p. Damiana Krawczewskiego – w VII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Naujene na Łotwie – 2008 r.
  • I miejsce ex aequo – Urszuli Kulesza – z klasy fortepianu p. Justyny Brzdęk – w Ogólnopolskim Konkursie Wykonawczym Utworów Witolda Lutosławskiego w Drozdowie – 2008 r.
  • III miejsce w kategorii II – Urszuli Kulesza – z klasy fortepianu p. Justyny Brzdęk – w I Konkursie Pianistycznym w Augustowie – 2008 r.
  • wyróżnienie w grupie młodszej – Emilii Rakowskiej – z klasy fortepianu p. Ignacego Płońskiego – w I Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – 2007 r.
  • II miejsce w grupie młodszej – Magdaleny Orłowskiej – z klasy fortepianu p. Justyny Brzdęk – w I Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – 2007 r.
  • I miejsce w grupie starszej – Urszuli Kulesza – z klasy fortepianu p. Justyny Brzdęk – w I Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – 2007 r.
  • wyróżnienie – Dominiki Werpachowskiej – z klasy fortepianu p. Ignacego Płońskiego – w III Międzynarodowym Festiwalu im. S. Moniuszki w Solecznikach na Litwie – 2007 r.
  • I miejsce – Dominiki Wiśniewskiej – z klasy kształcenia słuchu p. Wiesława Saniewskiego – w Regionalnym Konkursie z Kształcenia słuchu dla uczniów klasy VI – cyklu sześcioletniego i klasy IV – cyklu czteroletniego w Olsztynie – 2005 r.
  • II miejsce – Dominiki Wiśniewskiej – z klasy skrzypiec p. Marioli Zalewskiej – w V Jubileuszowych Przesłuchaniach Regionalnych Uczniów Klas Skrzypiec w Grajewie – 2003r.
  • wyróżnienie – Jakuba Koniecznego – z klasy gitary p. Andrzeja Sokołowskiego w XIV Spotkaniach Gitarowych w Sanoku – 2003 r.

© 2015 Arcynet.pl